מערת קשתרקע


מערת קשת נמצאת על הרכס הצפוני של נחל בצת. בעבר אכן הייתה במקום מערה הסגורה מכל צדדיה. תהליכים גיאולוגיים גרמו לקריסת תקרתה ורצפתה, כך נותר כשריד מהמערה רק קשת איתנה.

מערת קשת - מבט על הקשת

לפי הסבר פחות מדעי ויותר אגדתי נוצרה הקשת בדרך אחרת. האגדה מספרת על מספר שודדים שלאחד מהם נגלה מלאך בחלום ששכנע אותו לעזוב את הדרך הרעה. אותו שודד שחזר בתשובה ניסה לשווא לשכנע את חבריו שיחדלו גם הם ממעשי השוד. בסופו של דבר נמאס להם מהצקותיו והם הבטיחו לו שאחרי רק עוד מעשה שוד גדול אחרון אחד הם יעזבו את הדרך הרעה. הם שמו אותו כתצפיתן על גג מערת קשת שהייתה עדיין שלמה. בחשאי הם התקרבו אליו מאחור כשהוא מתצפת על הנוף. כשכמעט והגיעו אליו במטרה להשליכו מטה שמט האלוהים הטוב את גג המערה מתחת לרגליהם והם נפלו מטה עם המערה הקורסת כשרק אותו שודד שחזר למוטב ניצל בזכות שהקשת שעליה הוא עמד נשארה עומדת תלויה באוויר.

תהא הדרך בה נוצרה אשר תהא מהווה מערת קשת מוקד משיכה לטיילים ובמיוחד לאוהבי ספורט הסנפלינג.

לא הרחק מהקשת הייחודית במראה ישנה נקודת תצפית טובה מזרחית לה. מנקודה זו נשקפים היטב השדות החקלאיים של הגליל המערבי, ההרים והערים.

מערת קשת - תצפית נוף

מה באתר


מערת קשת המיוחדת ונקודת תצפית על הגליל המערבי עד לחוף הים התיכון.

הצעות


מסלול הליכה קל למערת קשת ולנקודת התצפית ובחזרה – מסלול קל, כשעה

איך מגיעים


ניסע על כביש 4 צפון. אחרי נהרייה ולפני ראש הנקרה נפנה ימינה (מזרחה) בצומת בצת לכביש 899 מזרח. נעקוף את שלומי, נמשיך ישר על כביש 899 בצומת חניתה ונעקוף את יער חניתה מדרום לו. בהמשך נגיע לפניה שמאלה (צפונה) לדרך 8993 המובילה לישוב אדמית. נעלה בדרך המתפתלת מעלה. בסוף הפיתולים ישנה פניה ימינה (מזרחה) לחניה ליד מערת קשת.

לכביש 899 ניתן להגיע גם מכביש 70 צפון המסתיים המסתים למעשה בצומת חניתה בה הוא נפגש אם כביש 899. בצומת זו יש לפנות ימינה (מזרחה) לכביש 899 מזרח.